Hanami

Zimě už definitivně odzvonilo a s jarem jsou tu též první rozkvetlé stromy. Mezi ty nejkrásnější patří samozřejmě sakury. V Japonsku dokonce existuje v rámci předpovědi počasí také předpověď rozkvětu sakur v určité oblasti. Japonci tak přesně vědí, kde je to nejlepší místo pro tolik oblíbené hanami – piknik pod rozkvetlými třešněmi.

Rozhodli jsme se letos uspořádat hanami i v Praze, konkrétně na Praze 6 v parku Hanspaulka, která je vyhlášená svoji sakurovou alejí. Vítáni jsou všichni milovníci krásného počasí a dobré společnosti. Vezměte si deku, zabalte si oběd nebo svačinku a přijďte si užít Bílou sobotu s námi.

Připojí se k nám také Darja Kawasumi se svojí restaurací Miyabi a nabídne návštěvníkům své vyhlášené onigiri, suši, obento, sladké máslové bochánky, čaj i saké. Náhodní návštěvníci, jedinci přemoženi jarní únavou nebo milovníci japonské kuchyně tak budou mít možnost zakoupit si pohoštění i na místě.

Hanami proběhne 20. 4. 2019 od 12:30. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná, či bude předčasně odvolána. Předpokládaný konce akce je 17:00.