AKTUALITY

Letní kurzy japonské konverzace

PUBLIKOVÁNO 22.5.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Začínajícím i pokročilým zájemcům o studium japonské konverzace nabízíme letní kurzy s japonskými lektorkami v květnu a červnu.

CELÝ ČLÁNEK

Přednáška: Úvod do japonského náboženství

PUBLIKOVÁNO 22.5.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Kdo by nebyl fascinován složitostí asijského náboženství – Japonsko v tomto směru skutečně vyniká. Jedno náboženství se prolíná s druhým, velké množství činností je s náboženstvím spojeno, a ne vždy pouze s jediným.

CELÝ ČLÁNEK

Zemřel profesor Antonín Václav Líman, japanolog a překladatel

PUBLIKOVÁNO 12.5.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Opustil nás úžasný člověk, který Japonsko přiblížil světu jako málokdo druhý. S laskavým svolením Lidových novin přinášíme slova osoby Antonínu Límanovi velmi blízké, bývalé předsedkyně Česko-japonské společnosti prof. Zdeňky Švarcové.

CELÝ ČLÁNEK

Kurs kandži

PUBLIKOVÁNO 26.4.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Česko-japonská společnost pořádá pro zájemce kurs japonských znaků kandži, bez kterých se v Japonsku neobejde nikdo. Kurs je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé (nutná znalost alespoň 100 znaků).

CELÝ ČLÁNEK

Přednáška: Jak se stát v Japonsku poutníkem

PUBLIKOVÁNO 26.4.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Absolventka matematicko-fyzikální fakulty KU a kandidátka ekonomických věd VŠE, kterou pohltila vášeň cestování. Alena Bímová se s námi podělí o své zážitky z pouti po ostrově Šikoku.

CELÝ ČLÁNEK

Série přednášek prof. Karla Fialy

PUBLIKOVÁNO 17.4.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Japonská sekce Katedry asijských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého srdečně zve na sérii přednášek významného českého japanologa, lingvisty a překladatele, nositele japonského státního vyznamenání „Řád posvátného pokladu se zlatými paprsky a růžicí“ a emeritního profesora Fukui kenricu daigaku.

CELÝ ČLÁNEK

Povídání mistra Nakagawy

PUBLIKOVÁNO 10.4.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Milí přátelé, pan Kinji Nakagawa je opět v Praze! Tématem letošní mistrovy přednášky/debaty budou především meče používané v iaido/iaijutsu, a také historie školy Nakagawa Tozan ryu. Vstup je volný.

CELÝ ČLÁNEK

Noví čestní členové

PUBLIKOVÁNO 4.4.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Představujeme nové čestné členy ČJS. Za dlouholetý přínos a podporu ČJS a Česko-japonských vztahů obecně byli na Valné hromadě konané 10. 3. 2018 navrženi a zvoleni prof. Karel Fiala, doc. Vlastislav Matoušek a pan Zdeněk Thoma.

CELÝ ČLÁNEK

Přednáška mistra Matsuby - Japonský meč

PUBLIKOVÁNO 4.4.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Vážení kolegové a příznivci, přijměte prosím pozvání na přednášku mistra Matsuby, japonského mečíře úrovně mukansa a držitele vysokých technických stupňů.

CELÝ ČLÁNEK

Kurs hry na bubny taiko pro úplné začátečníky

PUBLIKOVÁNO 3.4.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Skupina Wadaiko yosa-yosa zahajuje v pondělí 9. dubna dvouměsíční úvodní kurs hry na bubny taiko pro úplné začátečníky. Úspěšní absolventi budou mít možnost vystoupit 15. června v rámci Bodaidžu macuri , a v případě opravdu vážného zájmu pak rozšířit řady skupiny.

CELÝ ČLÁNEK

Takarazuka revue – Sadako a tisíc jeřábů

PUBLIKOVÁNO 7.3.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Zveme vás na představení zahrnující prezentaci souboru muzikálového divadla Takarazuka Revue, ve kterém všechny role ztvárňují ženy, a divadelní hry Sadako a tisíc jeřábů. Představení se koná v pražském divadle Semafor.

CELÝ ČLÁNEK

Valná hromada ČJS

PUBLIKOVÁNO 6.3.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Česko-japonská společnost srdečně zve všechny své členy na řádnou Valnou hromadu, která se bude konat v sobotu 10. března 2018 v Galerii pražského Paláce Lucerna od 14.00 do 16.00.

CELÝ ČLÁNEK

Festival japonského lidového umění

PUBLIKOVÁNO 28.2.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

S radostí vás zveme na Festival japonského lidového umění v Praze 2018, který se bude konat 3. a 4. 3. v Národním domě na Vinohradech od 14 do 19 hodin. Japonská organizace Japan Folk Festival přiváží poprvé do ČR amatérské i profesionální umělce, kteří české zájemce seznámí s kulturou i kuchyní Země vycházejícího slunce.

CELÝ ČLÁNEK

Vzpomínková akce Nagano 1998

PUBLIKOVÁNO 23.2.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Naši v Japonsku 1. Přinášíme vám první z článků o Češích, kteří do Japonska cestují nebo tam žijí na trvalo, z jejich vlastního pera. Tentokrát o přátelském hokejovém zápasu v olympijském Naganu u příležitosti 20. výročí olympijského zlata.

CELÝ ČLÁNEK

Eiga-sai po jedenácté

PUBLIKOVÁNO 8.2.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Ve dnech 22. až 26. února 2018 se uskuteční již 11. ročník festivalu EIGA-SAI, jako vždy v pražské Lucerně. U příležitosti 20 výročí smrti režiséra Akiry Kurosawy je právě pocta tomuto režisérovi jedním z pilířů letošní festivalové dramaturgie.

CELÝ ČLÁNEK

Koncert orchestru Wagner Society Orchestra

PUBLIKOVÁNO 7.2.2018 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Zveme vás na koncert orchestru Wagner Society Orchestra univerzity Keio (Tokio, Japonsko), který se koná v neděli 25. února 2018 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v rámci festivalu Mladá Praha.

CELÝ ČLÁNEK

Kurzy japonštiny pro začátečníky v jarním semestru 2018

PUBLIKOVÁNO 12.1.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Začátek kurzů v týdnu od 5. 2. 2018. V našich kurzech pro začátečníky se používají různé studijní materiály se zaměřením na učebnice Genki a další. Vyučující se soustředí především na každodenní konverzaci a vedou studenty k přirozené komunikaci v japonštině.

CELÝ ČLÁNEK

YOMUYOMU Niongo no hon

PUBLIKOVÁNO 17.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro studenty japonštiny v kurzech Česko-japonské společnosti a členy ČJS je nyní k dispozici 133 svazků učebnic edice YomuYomu. Jedná se o nenáročné četní v kandži doplněné o furiganu – fonetické přepisy v hiraganě.

CELÝ ČLÁNEK

Ohlédnutí za konverzačním setkáním

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V sobotu 30. září se v Česko-japonské společnosti uskutečnilo přátelské setkání studentů japonštiny a Japonců. Nejprve se všichni představili, pohovořili o svých zájmech, vztahu k japonštině a pak se účastníci rozdělili do skupinek ...

CELÝ ČLÁNEK

Přípravný kurz na JLPT N3, N4 a N5

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pokud se chystáte na mezinárodní zkoušku z japonštiny JLPT 2017, která se letos uskuteční 3. prosince 2017 v Brně, úrovně N3, N4 či N5 a rádi byste se na ni připravili pod vedením japonského lektora, vypisujeme pro vás mimořádný kurz.

CELÝ ČLÁNEK

<<< STARŠÍ AKTUALITY